Aleje Racławickie czyli oszukiwania mieszkańców przez ZDiM ciąg dalszy

W poniedziałek 9 września otrzymaliśmy z Zarządu Dróg i Mostów odpowiedź na nasze pismo, w którym wnosiliśmy o przedstawienie nam koncepcji projektu przebudowy Al. Racławickich uwzględniających wykonanie pasów rowerowych w jezdni. Wykonanie nowej koncepcji było jednym z ustaleń spotkania, które odbyło się w dniu 16 maja w siedzibie ZDiM na ul. Krochmalnej i jest potwierdzone w formie protokołu. Ku naszemu zaskoczeniu ZDiM stwierdził, że koncepcji z pasami rowerowymi nie przedstawi, gdyż została ona uznana za nieekonomiczną; w efekcie zdecydowano o zaprojektowaniu ścieżek rowerowych.
W najbliższym czasie przygotowana zostanie stosowna odpowiedź na treść tego pisma, łącznie ze skargą do Prezydenta Miasta na lekceważące działanie ZDiM.
Pomijając fakt, że ZDiM kolejny raz zwyczajnie okłamuje mieszkańców, w piśmie tym uderza niezwykła troska o jakość przestrzeni miejskiej (zieleń, drzewa) i komfort życia mieszkańców, a także bezpieczeństwo rowerzystów, szczególnie tych najmłodszych. 
Doświadczenie pokazuje, że ta troska występuje tylko wtedy, gdy zachodzi potrzeba zablokowania dobrych i pro-rowerowych rozwiązań, natomiast całkowicie ginie gdy chodzi o faktyczne bezpieczeństwo. Przypomnieć bowiem należy np. przebudowę ul. Abramowickiej, gdzie nie zaplanowano absolutnie żadnej infrastruktury rowerowej, a młodym rowerzystom zafundowano jazdę po jednym pasie ruchu z samochodami i ciężarówkami.
Poniżej treść pisma z ZDiM oraz notatka ze spotkania z dnia 16.05.2014 roku.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.