ESTR: Budowa drogi rowerowej na al. Unii Lubelskiej – fotorelacja

Jedną z dróg rowerowych które są obecnie budowane w ramach projektu Europejska Stolica Turystyki Rowerowej jest ta na al. Unii Lubelskiej. O tym jak ważny to odcinek świadczy bardzo duża liczba rowerzystów którą napotkaliśmy będąc w terenie, szczególnie w trakcie dzisiejszego spotkania zespołu budowy. Zapraszamy na fotorelację z tego odcinka.

W rejonie skrzyżowania z ul. Zamojską prace jeszcze się nie rozpoczęły. Tam powstaną przejazdy rowerowe obok obecnego przejścia dla pieszych.

W kierunku al. Tysiąclecia.


Do ul. Stolarskiej powstanie łącznik rowerowy.

Prace pomiędzy Przemysłową a Targiem.

Na tym odcinku pozostanie asfaltowy chodnik, obok po poszerzeniu powstanie droga rowerowa. Oddzielną kwestią jest zdecydowanie niewystarczająca szerokość chodnika.

Wyjazd z parkingu przy Caritas, już teraz nazywany skrzyżowaniem muzyków. Z niejasnych względów powstanie tu „saksofon”, sensu istnienia którego nikt nie może zrozumieć. A rowerzystów tu jak mrówków.

Zupełnie przy okazji rowerzyści zrobili sobie tu kontraruch rowerowy, na co kierowcy nie zwracają kompletnie uwagi. 
Rada budowy w sile wykonawcy, projektanta, oficera rowerowego i organizacji rowerowych. Przedstawiciele ZDiM… nie zaszczycili nas swoją obecnością.

Odcinek od Targu do Zamku ma już położone kruszywo.

 Przejazd przy wjeździe pod Targ, krawężniki mają być docelowo na 0 cm.

 W przyszłym tygodniu pojawi się tu już nawierzchnia bitumiczna.

 Odgałęzienie do Galerii Zamek.

 

Na tym dobre wieści się kończą, gdyż wbrew wcześniejszym informacjom najprawdopodobniej nie zostanie wykonany pełny objazd rowerowy wokół Ronda Dmowskiego wraz z podłączeniem do pasów rowerowych na ul. Kalinowszczyzna…
Zdjęcia: Aleksander Wiącek

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.