Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Już za dwa tygodnie zaczyna się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jak co roku jest to 16.09 – 22.09 września.

Zapraszamy na ETZT, którego celem jest promocja alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście, szczególnie komunikacji miejskiej, rowerów i poruszania się pieszo. Chcemy zachęcić mieszkańców i mieszkanki Lublina do zmiany nawyków transportowych (choćby na tydzień!)

W tym roku, w grupie kilkunastu różnorodnych inicjatyw, w ramach obchodów ETZT przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcyjnych wydarzeń, oraz przestrzenie w centrum Lublina w nowej odsłonie. Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do darmowych przejazd komunikacją miejską w dniu 22 września – na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego.

Podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu (22.09) każda pierwsza godzina wypożyczenia roweru miejskiego (LRM) będzie darmowa!

Pełny harmonogram można znaleźć na stronie: http://etzt.ekolublin.pl/?name=harmonogram

W obchodach bierze udział dużo inicjatyw społecznych.
W tym roku wydarzenia objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału.

Wydarzenie na FB: http://fb.com/events/287335404966930/

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.