Głosuj na rowerowe projekty w Budżecie Obywatelskim!

Rozpoczyna się głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Wspieraj rowerowe inicjatywy! Głosować można od 23 września do 10 października!

Budżet obywatelski zmienia!

Do tej pory dzięki głosom rowerzystów udało się zrealizować m.in. drogę rowerową na Lipniaku i Sławinku, ustawić dodatkowe stacje roweru publicznego, ławki i stojaki nad Zalewem. W trakcie realizacji jest kilka kolejnych projektów: przedłużenie ciągu pieszo-rowerowego w wąwozie na Rurach, na ul. Turystycznej czy ul. Rąblowskiej, między Mostem Kultury a ul. Zamojską. Warto głosować!

Jak głosować w 2019 roku?

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, zarejestrować się, zalogować, a następnie oddać swoje głosy:-) W tym roku można oddać aż 4 głosy – 2 na projekty dzielnicowe oraz 2 na projekty ogólnomiejskie. Zachęcamy was do oddania swoich głosów na następujące projekty

D-98 Abramowicką bezpiecznie rowerem

Opracowanie projektu przedłużenia drogi rowerowej na ul. Abramowickiej do ul. Głuskiej oraz wykonanie jej krótkiego fragmentu. Obecnie droga rowerowa na ul. Abramowickiej zaczyna się na pętli autobusowej i biegnie aż do miejscowości Wysokie. Chcemy, żeby w przyszłości dało się nią dojechać aż do Centrum miasta!

D-111 Łagiewnicką nad rzekę

Wykonanie ciągu pieszo-rowerowego na przedłużeniu ul. Łagiewnickiej aż do kładki na Bystrzycy. Droga ucywilizuje skrót przez Bystrzycę.

O-21 Lublin Przyjazny Rowerzystom

Przedłużmy drogę rowerową na ul. Kompozytorów Polskich do Centrum miasta! Zbudujmy drogę rowerową na ul. Lubomelskiej by wygodnie i bezpiecznie dojechać m.in. do Urzędu Miasta czy Urzędu Wojewódzkiego.

O-62 Lublin Rowerem – cykl imprez i przejażdżek rowerowych

Organizacja cyklu imprez rowerowych, zarówno o charakterze sportowym, jak i rekreacyjnym. 60 wycieczek, 3 wydarzenia sportowe i 4 festyny. Dodatkowo zostaną zakupione rowery umożliwiające udział w wycieczkach osobom na wózkach inwalidzkich czy osobom niewidomym.

Author: Krzysztof Kowalik