Inauguracja Kampanii „Rowerowy Maj”

4 maja, o godz. 11.oo rozpoczęliśmy w Lublinie pierwszą edycję kampanii „Rowerowy Maj”.
Inauguracja miała miejsce przed budynkiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Tumidajskiego. Mieści się tu Szkoła Podstawowa nr 44 i Gimnazjum nr 6, które zgłosiły do kampanii Rowerowy Maj łącznie 650 uczniów, co jest rekordem wśród wszystkich zgłoszonych do kampanii szkół w Lublinie. Pod szkołą pojawiło się mnóstwo rowerów przypiętych do ogrodzenia szkolnego, a bardzo wielu uczniów dojechało również na rolkach, hulajnogach lub deskorolkach. Pierwsi uczniowie otrzymali także kampanijne naklejki rowerowe, które następnie wkleili do własnych dzienniczków rowerowej aktywności i na plakaty klasowe.

Spotkanie przed szkołą było okazją by przedstawić szczegółowe zasady Kampanii oraz wspomnieć o problemie braku odpowiedniej ilości bezpiecznych stojaków rowerowych przed szkołami.
Była to też okazja by powiedzieć o programie praktycznej edukacji rowerowej dla szkół, którą Porozumienie Rowerowe z powodzeniem prowadzi od 4 lat w Lublinie.
W kampanii „Rowerowy Maj” w Lublinie bierze udział ponad 7000 uczniów z 32 szkół podstawowych i gimnazjalnych, co daje nam 3 trzecie miejsce w kraju pod względem liczebności uczestników i uczestniczek.
Organizatorem Kampanii jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka – Porozumienie Rowerowe w partnerstwie z Urzędem Miasta Lublin.
Aktualne informacje na stronie: rowerowymaj.lublinrowerem.pl

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.