Kalina Rowerem – spotkanie dzielnicowe [13.XII, godz. 17:00]

Zapraszamy na kolejne spotkanie rowerowe. Tym razem pojedziemy na „Kalinę”. Jest na dzielnicy trochę ścieżek i trochę pasów. Ale może być ich więcej. Jeśli macie pomysły (a my mamy) jak skomunikować Kalinę, przyjdźcie koniecznie.
Zapraszamy mieszkańców, członków rad osiedlowych i Rady Dzielnicy, a także rodziców dzieci w wieku szkolnym.

Kiedy: piątek, 13 grudnia, godz. 17:00 – 18:30
Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 10 – ul. Kalinowszczyzna 70

Porozmawiamy o infrastrukturze rowerowej na Kalinowszczyźnie, o drogach jakie już mamy i o tych które powinny się pojawić. Jak skomunikować dzielnicę z innymi częściami miasta? Jak bezpiecznie dostać się rowerem do pracy, szkoły, na zakupy? Czy „sezon” rowerowy może trwać cały rok? Dlaczego ruch rowerowy jest korzystny dla wszystkich uczestników ruchu? Gdzie na „Kalinie” pojawią się stacje wypożyczania rowerów a gdzie mieszkańcy chcieliby umiejscowić dodatkowe?
Przyjdź i powiedz nam jakiej infrastruktury potrzebuje Kalinowszczyzna!
Rowerowi praktycy, aktywiści i lobbyści spotkają się z mieszkańcami dzielnicy aby wymienić się informacjami i pomysłami oraz wspólnie zastanowić się nad poprawą rowerowej dostępności „Kaliny”.
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną pomysły na usprawnienie infrastruktury rowerowej tak by pozwalała na sprawne i wygodne przemieszczanie się z/do/po dzielnicy. Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi, pomysły i postulaty. Wnioski ze spotkania zostaną przedstawione władzom miasta w formie raportu.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prostym konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody – markowe akcesoria rowerowe. Na drobny upominek mogą liczyć wszyscy. 

Jest to kolejne z cyklu dziesięciu spotkań dzielnicowych poświęconych transportowi rowerowemu z perspektywy mieszkańców dzielnic Lublina.
Spotkaniom towarzyszy wystawa fotografii poświęcona transportowi rowerowemu w mieście. Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata. Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi a nawet Cycle Chic czyli rowerowa elegancja.
Celem wystawy jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać.

Wystawę będzie można oglądać w SP 10 w dniach 11-13 grudnia 2013 r.

Zapraszamy mieszkańców, władze miasta i dzielnicy oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem ruchu rowerowego w Lublinie aby wspólnie dyskutować o komunikacji rowerowej w naszej okolicy.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.