Kampania „Rowerowy Maj” w Lublinie – zaproszenie dla szkół do udziału w Kampanii

Termin zgłoszeń do udziału w Kampanii Rowerowy Maj mija 8 kwietnia (piątek) 2016 r.

Dziękuję i pozdrawiam,
Michał Wolny. Porozumienie Rowerowe

Kampania „Rowerowy Maj” w Lublinie – trwają zgłoszenia

Urząd Miasta Lublin, Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe serdecznie zapraszają do udziału w kampanii „Rowerowy Maj 2016” wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu Miasta Lublin. Termin zgłoszeń do 8 kwietnia włącznie.

Promowanie zdrowego trybu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, to główny cel kampanii „Rowerowy Maj”.

Zasady kampanii są bardzo proste, a zabawa trwa przez cały miesiąc – od 4 do 31 maja. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii atrakcyjne nagrody.

Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami. W trakcie kampanii wyłoniona zostanie:

  1. najbardziej „rowerowa” szkoła
  2. najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole
  3. najbardziej „rowerowy” uczeń.

Najbardziej rowerowa szkoła w Lublinie otrzyma w tym roku zadaszony parking rowerowy. Najlepsze klasy, w każdej ze szkół – otrzymają grupowe wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a najbardziej aktywni uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe. Każdy uczeń, który choć raz przyjedzie w trakcie Kampanii rowerem do szkoły – otrzyma drobny upominek.
Prezydent Lublina ufundował też nagrodę specjalną w postaci wycieczki do miasta partnerskiego Munster w Niemczech dla kilku uczniów wraz z opiekunami. Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym regulaminie kampanii i konkursu.

Gwarantując dobrą zabawę zadbaliśmy też o aspekt edukacyjny. Dzięki specjalnie opracowanym broszurom, zarówno uczniowie, jak i rodzice dowiedzą się jak najlepiej przygotować się do bezpiecznej jazdy na rowerze, a tym samym do uczestnictwa w kampanii.
Aktywny udział uczniów w Kampanii pozwoli na zmniejszenie ilości pojazdów na ulicahc Lublina, obniżenie poziomu hałasu, emisji spalin oraz poprawi poczucie bezpieczeństwa najmłodszych w rejonie szkół.
W tym roku Rowerowy Maj jest organizowany w 9 miastach, m.in Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Lublin i Zamość. W Lublinie kampania odbędzie się po raz pierwszy w 30 szkołach podstawowych i gimnazjach.

Termin zgłoszeń do udziału w Kampanii Rowerowy Maj mija 8 kwietnia (piątek) 2016 r., zaś warunkiem udziału w Kampanii jest uczestniczenie w spotkaniu dla nauczycieli-koordynatorów (po 1.osobie z każdej szkoły), które odbędzie się 11 kwietnia (poniedziałek), godz. 9.00 w sali konferencyjnej Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin przy ul. Narutowicza 37.

Do udziału w spotkaniu 11 kwietnia zachęcamy przede wszystkim nauczycieli wychowania komunikacyjnego, przedstawicieli dyrekcji szkół, osoby decyzyjne w szkole oraz osoby zainteresowane tematem edukacji rowerowej w Lublinie.

Wszystkim zgłoszonym do Kampanii placówkom szkolnym przesyłamy bezpłatnie pełen pakiet materiałów dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Całość Kampanii jest elementem miejskich obchodów 25-lecia partnerstwa miast Lublin i Munster i z tej okazji nagrody zwycięzcom zostaną wręczone podczas uroczystości 4 czerwca.

W załączeniu przesyłamy zaproszenie, opis Kampanii, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Kampanii oraz konkursu o nagrodę specjalną.

pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia

Michał Wolny
Porozumienie Rowerowe
www.LublinRowerem.pl
Towarzystwo dla Natury i Człowieka
www.EkoLublin.pl
tel. 81 743-71-04

Załączniki:

Nagroda Główna to wiata rowerowa:

wiataLSW

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.