Lipcowa Masa Krytyczna pojedzie w imię rowerowego połączenia Lublina i Świdnika! [25.07.2014, godz. 18:00]

Już w najbliższy piątek, 25.07.2014 odbędzie się kolejna Masa Krytyczna. Tym razem jej celem będzie zamanifestowanie poparcia dla budowy bezpiecznego i wygodnego połączenia rowerowego Lublina i Świdnika, obecnie mocno utrudnionego po zbudowaniu obwodnicy Lublina. Po raz pierwszy Masa pojedzie na Felin, gdzie połączymy się z grupą jadącą ze Świdnika. Gorąco zapraszamy wszystkich rowerzystów do udziału w przejeździe, zwłaszcza że będzie odbywał się pod eskortą policji. Wyjątkowo zbiórka i start w Lublinie odbędzie się na Placu przy PDT, na rogu Krakowskiego Przedmieścia i Kapucyńskiej.
Masa Krytyczna w Lublinie
Temat rowerowego połączenia obu miast ciągnie się już długimi latami, kilka miesięcy temu pojawił się on ponownie na łamach Gazety Wyborczej (http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,16059106,Trasa_rowerowa_z_Lublina__Swidnik__wchodzimy_w_to.html#LokLubTxt#LokLubTxt#ixzz33HPqSyEo). 
Wybudowanie obwodnicy Lublina mocno utrudniło przejazd rowerem zwłaszcza w rejonie węzła Zadębie (ul. Mełgiewska, brak drogi rowerowej na węźle), a także w rejonie Felina (brak drogi rowerowej wzdłuż ul. Jana Pawła II w Świdniku). Mocno zaniedbany jest także trzeci dojazd biegnący ul. Dworcową w Świdniku i Rataja w Lublinie.
Z tego powodu, a także coraz większej popularności roweru chcemy wyrazić zdecydowane poparcie dla idei trasy rowerowej Lublin-Świdnik i zachęcić włodarzy oby miast by jak najszybciej postarali się o środki finansowe na tą inwestycję, której koszt wydaje się śmiesznie niski w porównaniu do wydatków na połączenia drogowe w tym rejonie.
Informacje porządkowe dla grupy z LUBLINA:

Data: 25.07.2014 (piątek)
Godzina: 18:00

START: Lublin, Plac przy PDT (róg Krakowskiego Przedm. i Kapucyńskiej), blisko Pl. Litewskiego
META: Lublin, Plac Łokietka/Ratusz

Przejazd rowerowy odbędzie się po trasie: Krakowskie Przedmieście – 3-go Maja – Solidarności – Tysiąclecia – Kalinowszczyzna – Mełgiewska – Grygowej – Rataja – Felin – Vetterów – Doświadczalna – Władysława Jagiełły (parking przy Stokrotce) – Doświadczalna – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – Dywizjonu 303 – Kunickiego – Nowy Świat – Wrotkowska – Diamentowa – Krochmalna – Młyńska – Lubelskiego Lipca 80 – Zamojska – Bernardyńska – Kozia – Plac Łokietka

Długość trasy: ok. 22 km.

Plan:
18:00 – rozpoczęcie przygotowań do przejazdu, powitanie uczestników, przedstawienie celów, trasy oraz zasad bezpieczeństwa.
18:15 – wyjazd rowerzystów z Placu przy PDT
ok. 18:45 – spotkanie lubelskich rowerzystów z grupą jadącą ze Świdnika (bez postoju)
ok. 19:00 – krótki postój na parkingu przy sklepie Stokrotka (ul. Władysława Jagiełły), przedstawienie postulatów rowerzystów, pamiątkowe zdjęcie, wyjazd w kierunku centrum Lublina
20:00 – zakończenie zgromadzenia na Placu Władysława Łokietka pod Ratuszem.

Organizatorem przejazdu na terenie Lublina jest Porozumienie Rowerowe – Towarzystwo dla Natury i Człowieka, na terenie Świdnika – Świdnicka Masa Krytyczna.
Informacje porządkowe dla grupy ze ŚWIDNIKA:
Data: 25.07.2014 (piątek)

Godzina: 18:00

START: Świdnik, Plac Konstytucji 3-go Maja
META: Lublin, Plac Łokietka/Ratusz

Trasa po Świdniku: Plac Konstytucji 3 Maja, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Racławicka, Aleja Lotników Polskich, Andrzeja Struga, Dworcowa, Brzegowa (Rataja/Felin), dalej jak grupa lubelska.

Później wspólny powrót do Świdnika.

Profil wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/332304793591298/

Każdy, kto chciałby pomóc w promocji tego wydarzenia, może sam wydrukować ulotkę informacyjną i rozdać wśród znajomych lub gdzieś na trasie rowerowej:

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.