LSM Rowerem – spotkanie osiedlowe [10.XII.2013, godz. 17:00]

Zapraszamy na nasze kolejne spotkanie rowerowe!

Jeśli mieszkacie na LSM albo przejeżdżacie przez tę dzielnicę w drodze do pracy lub na uczelnię (lub na inną okoliczność) – musicie przyjść (naprawdę).


Mamy dużo kwestii do omówienia: świeżo przygotowane ścieżki rowerowe, stojaki przy licznych szkołach, parkingi samochodowe przy biurowcach bez stojaków rowerowych. Czy dzielnica jest dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami Lublina? Jakie są plany rozwoju infrastruktury rowerowej? Gdzie będą stacje wypożyczania rowerów? 
Co jeszcze? Przyjdź i powiedz co jest pilnego do zrobienia w temacie rowerowym.
Rowerowi praktycy, aktywiści i lobbyści spotkają się z mieszkańcami Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej aby wymienić się informacjami i pomysłami oraz wspólnie zastanowić się nad poprawą rowerowej dostępności dzielnicy.
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną pomysły na usprawnienie infrastruktury rowerowej tak by pozwalała na sprawne i wygodne przemieszczanie się z/do/po LSM. Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi, pomysły i postulaty. Wnioski ze spotkania zostaną przedstawione władzom miasta w formie raportu.
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prostym konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody – markowe akcesoria rowerowe. Na drobny upominek mogą liczyć wszyscy.
Jest to kolejne z cyklu dziesięciu spotkań dzielnicowych poświęconych transportowi rowerowemu z perspektywy mieszkańców dzielnic Lublina.

Spotkaniom towarzyszy wystawa fotografii poświęcona transportowi rowerowemu w mieście. Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata. Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi a nawet Cycle Chic czyli rowerowa elegancja.
Celem wystawy jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać.
Wystawę będzie można oglądać w Domu Kultury LSM w dniach 5-10 grudnia 2013 r.
Zapraszamy mieszkańców, władze miasta i dzielnicy oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem ruchu rowerowego w Lublinie aby wspólnie dyskutować o komunikacji rowerowej w naszej okolicy.
Wtorek, 10 grudnia, godz. 17:00 – 18:30
Dom Kultury LSM – ul. Konrada Wallenroda 4a
Zapraszają: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe, Dom Kultury LSM oraz Rada Dzielnicy Rury.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.