Lublin Rowerem: bezpłatne warsztaty bezpiecznej jazdy rowerem po mieście – kolejne terminy zajęć

Od września wszyscy chętni mogą brać udział w bezpłatnych warsztatach bezpiecznej nauki jazdy rowerem po mieście, prowadzonych przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka i Porozumienie Rowerowe. Poniżej przedstawiamy antualne terminy zajęć wraz z godzinami.

Zajęcia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności osób które niezbyt pewnie czują się jadąc rowerem wśród samochodów i wybierają jazdę chodnikiem (często niezgodnie z prawem), a także osób które chciały by jeździć rowerem do pracy czy szkoły, a nie wiedzą od czego zacząć. Spotkania mają pomóc w efektywnym wykorzystaniu dwóch kółek w miejskiej dżungli. 
Każdy uczestnik otrzyma bezpłatną opaskę odblaskową, naklejkę na rower a w późniejszym terminie również papierową wersję Przewodnika Miejskiego Rowerzysty po Lublinie.

W czasie 2,5-godzinnego przejazdu grupa pod okiem prowadzącego pozna m.in.:

– zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych nie posiadających infrastruktury rowerowej, ze szczególnym uwzględnieniem jazdy na skrzyżowaniach i zasady bezpieczeństwa na przejazdach rowerowych
– wszystkie rodzaje infrastruktury rowerowej istniejącej w Lublinie (drogi rowerowe i ciągi pieszo- rowerowe, pasy rowerowe w jezdni, rondo rowerowe)
– warunki jazdy rowerem po chodniku i w strefach pieszych
– zasady bezpiecznego parkowania i przechowywania roweru z pokazem cięcia tzw. „linki antykradzieżowej”
i inne.
Zajęcia zaczynają się na Placu Litewskim, a kończą na ul. Chodźki 10 przy TP S.A.
Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy przesłać swoje zgłoszenie na adres: lublinrowerem@gmail.com 

Kontakt tel. z organizatorami: 501-769-396.

Harmonogram zajęć (stan na 14 X 2013):

Data

Dzień tygodnia

Godzina

24 X

czwartek

17:00

26 X

sobota

14:00

27 X

niedziela

12:00

2 XI

sobota

14:00

7 XI

czwartek

15:30

9 XI

sobota

14:00

10 XI

niedziela

12:00

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.