Nowe akademiki powstaną na ul. Pagi

Już niedługo ma zacząć się budowa nowych akademików dla studentów i studentek (kolor niebieski na zdjęciu 1). Z wytycznych środowiskowych dowiadujemy się, że w budynkach mają znajdować się pomieszczenia użytkowe takie jak rowerownia. 

pagi-akademiki

Zdjęcie 1

Cieszy nas to, bo będą to pierwsze tego typu obiekty w Lublinie. Mamy nadzieję, że oprócz rowerowni znajdą się też inne możliwości pozostawienia rowerów przed budynkiem, np. wiaty rowerowe lub zwykłe stojaki.

Z informacji prasowych wynika, że w nowych akademikach może znaleźć zamieszkanie nawet 1700 studentów. Oznacza to, że w budynkach powinno znaleźć się min. 850 miejsc parkingowych dla rowerów. Minimum, ponieważ liczba ta uwzględnia wyłącznie miejsca parkingowe dla mieszkających tam studentów.
skmbt_c22016052411480

Z wytycznych możemy wyczytać, że zostanie zaprojektowany „układ  komunikacji wewnętrznej”. Mamy nadzieję, że nie skończy się na ogrodzonych akademikach bez możliwości przejścia. W tym miejscu od wielu lat biegnie naturalny ciąg komunikacyjny (kolor zielony na zdjęci 1) na miasteczku akademickim (kolor czerwony zdjęcie 1), który pozwala dotrzeć do budynków uniwersyteckich przy Al. Kraśnickiej.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.