Nowy odcinek drogi rowerowej na Tatarach gotowy

Niedawno zakończyła się budowa łącznika drogi rowerowej, pomiędzy ul. Przyjaźni a trasą rekreacyjną nad Zalew Zemborzycki. Niestety, o ile cieszyliśmy się z faktu że w miejscu trawiastej ścieżki powstanie droga rowerowa, to o tyle jej wykonanie jest jakimś nieporozumieniem. 
Zgodnie z posiadanymi przez nas informacjami Wydział Inwestycji i Remontów uzyskał zgodę na zmianę nawierzchni z asfaltu na kostkę brukową, argumentując to zachowaniem ciągłości nawierzchni z kostki… tylko gdzie tam jest inna kostka, skoro trasa rekreacyjna w tym miejscu jest asfaltowa?!. Drugą kwestią są wysokie i uciążliwe krawężniki, znajdujące się na początku i końcu odcinka – to również obowiązkowo kwalifikuje się do wymiany.
Poniżej zdjęcia z tego miejsca:

Apelujemy do wszystkich o zainteresowanie się sprawą niezgodności tego odcinka ze standardami rowerowymi, najlepiej poprzez skrzynkę dialogu publicznego dialog.lublin.eu . To szczególnie ważne, gdyż podobno kolejny odcinek, tym razem na Czechowie (pasy-Koncertowa – ul. Poturzyńska ddr) też ma powstać z kostki!

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.