Otwarte zajęcia z bezpiecznej jazdy rowerem po mieście – nowa edycja!

Już w najbliższą niedzielę 24 sierpnia rozpoczynamy drugą edycję zajęć z bezpiecznej jazdy rowerem po mieście. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny i otwarty dla wszystkich mieszkańców. Serdecznie zapraszamy!

Tegoroczna seria jest kontynuacją zajęć które realizowane były na terenie Lublina w 2013 roku i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców:
Zajęcia kierowane są przede wszystkim do osób, które niepewnie czują się w normalnym ruchu ulicznym, mają wątpliwości związane z interpretacją przepisów ruchu drogowego w konkretnych sytuacjach a także poruszają się po chodnikach. Obserwacje pokazują, że liczba rowerzystów w Lublinie wyraźnie rośnie z każdym rokiem, a uruchomienie Lubelskiego Roweru Miejskiego jeszcze to zjawisko przyspieszy. Dlatego też tym bardziej warto skorzystać i zwiększyć swoją rowerową wiedzę, gdyż są to jedyne tego rodzaju zajęcia w Lublinie.
Celami zajęć terenowych są m.in.:
1. Nauka bezpiecznego zachowania się na drodze w czasie jazdy rowerem, zwiększenie pewności ruchów.
2. Poznanie przepisów ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem tych dotyczących rowerzystów oraz obowiązkowego wyposażenia roweru.
3. Poznanie infrastruktury rowerowej występującej w Lublinie tj. drogi i ciągi pieszo-rowerowe, pasy rowerowe, ulice z kontra ruchem rowerowym, rondo i inne, wraz z ich wadami i zaletami.
4. Ćwiczenie jazdy ulicach nie posiadających infrastruktury rowerowej, z wyłączeniem ulic wielopasmowych dużym udziale ruchu ciężkiego i wysokich prędkościach pojazdów. Zasady zachowania się na skrzyżowaniach, warunki dopuszczające jazdę rowerem po chodniku oraz wykorzystanie skrótów dla omijania szczególnie trudnych miejsc.
5. Poznanie zasad bezpiecznego parkowania i przechowywania roweru.

Najbliższe terminy zajęć to:

24.08.2014 (niedziela), godz. 12:00
31.08.2014 (niedziela), godz. 12:00
06.09.2014 (sobota) godz. 14:00
17.09.2014 (środa), godz. 17:00
21.09.2014 (niedziela), godz. 12:00
27.09.2014 (sobota), godz. 14:00
08.10.2014 (środa), godz. 17:00
18.10.2014 (sobota), godz. 14:00

Zajęcia rozpoczynają się na Placu Litewskim i trwają około 2,5 godziny. Grupa liczy około 10 osób.

Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy zapoznać się z Regulaminem oraz wysłać formularz zgłoszeniowy na adres lublinrowerem@gmail.com
Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (DOC)

Uczestnicy zajęć otrzymają opaski odblaskowe a także materiały edukacyjne (filmy i/lub wydawnictwa rowerowe).

Zajęcia są finansowane ze środków Urzędu Miasta Lublin w ramach projektu „Lublin Rowerem”. Kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonych zachowań transportowych

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.