Pasy rowerowe nr 4 w Lublinie na ul. Wileńskiej prawie gotowe – fotorelacja

Ulica Wileńska została pierwszą, na której pojawiły się pasy rowerowe realizowane w ramach projektu Europejska Stolica Turystyki Rowerowej. W dniu dzisiejszym wymalowane zostały linie pasów na części ulicy, niedługo pojawią się znaczki roweru oraz oznakowanie pionowe. W kolejce czekają już kolejne ulice: Radziszewskiego, Wojciechowska i Morwowa.
Największym problemem który z pewnością pojawi się na ul. Wileńskiej, ale i na niektórych innych ulicach, są miejsca parkingowe na jezdni, które wg projektów mają być likwidowane. Łatwo więc domyśleć się, że cała „wina” za to zostanie zrzucona na rowerzystów, pomimo że ZDiM nawet nie próbował w jakikolwiek sposób rozwiązać tej sytuacji.

Na ul. Radziszewskiego pojawiły się już linie prowadzące pod pasy.

Jednocześnie trwało usuwanie części oznakowania poziomego które koliduje z nową organizacją ruchu.

Zdjęcia: Aleksander Wiącek

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.

4 thoughts on “Pasy rowerowe nr 4 w Lublinie na ul. Wileńskiej prawie gotowe – fotorelacja

  • Pasy dla rowerów są potrzebne ale tylko tam gdzie jezdnia na to pozwala. Druga sprawa to gdzie teraz parkować: przy krawędzi jezdni nie wolno, na chodniku nie wolno, na trawniku nie wolno – to gdzie. Proponuję: na drzewach razem z urzędnikami odpowiedzialnymi za bezmyślne malowanie pasów. Bezpieczeństwa ruchu to nie poprawi ale może przybędzie logicznego myślenia odpowiedzialnym malarzom rodem z Lublina

  • Jechałem dzisiaj samochodem w dół ul. Wileńskiej. Prawa strona poniżej przystanku autobusowego zastawiona parkującymi samochodami. Nawet pasa tam nie namalowali, tylko jakoś udało im się jeden czy dwa symbole rowerów wcisnąć w odstępach pomiędzy pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *