Poszukujemy rowerzystów do udziału w filmikach rowerowych

Porozumienie Rowerowe zaprasza osoby które chciałyby wziąć udział w nagraniach do krótkich filmików rowerowych poświęconych bezpieczeństwu i infrastrukturze rowerowej w Lublinie.
Poszukujemy osób:
– obojga płci powyżej 18 roku życia 
– jeżdżących na rowerach miejskich (zwykłych lub holenderskich) lub trekingowych w codziennych ubraniach (stroje sportowe nie będą akceptowane)
będących dyspozycyjnymi w dniu 2 września (wtorek) – w przypadku niesprzyjającej pogody nagrania zostaną przełożone
Ujęcia do filmów będą kręcone w różnych dzielnicach Lublina przez cały dzień. Zadaniem uczestników będzie wykonywanie różnych manewrów na infrastrukturze rowerowej i czynności zgodnie ze scenariuszem przewidzianym dla danej lokalizacji. Udział w scenach kręconych w ruchu ulicznym wśród samochodów zależy od woli uczestnika, sceny trudniejsze będą wykonywać jedynie przedstawiciele PR.
Zgłoszenia można nadsyłać na adres: porozumienierowerowe@gmail.com, wszelkie informacje pod nr tel. 501-769-396
W mailu prosimy napisać kilka słów o sobie (wiek, jaki rower, jaka dzielnica, w jakich godzinach jest się dostępnym) i podać telefon kontaktowy.
Tematyka filmów obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:
– wyposażenie roweru
– zasady zachowania się na infrastrukturze rowerowej
– błędy w istniejącej infrastrukturze rowerowej
– bezpieczna jazda rowerem po ulicy
– skręcanie w lewo
– parkowanie roweru
– rowerem szybciej niż samochodem
– edukacja rowerowa i szkolenie rowerzystów
Filmiki będą później upublicznione w Internecie na portalu Youtube a także wykorzystywane podczas projektów edukacyjnych i kampanii realizowanych przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka – Porozumienie Rowerowe.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.