Porozumienie Rowerowe przeprowadzi społeczne pomiary ruchu rowerowego

We wtorek, 7 czerwca, o godz. 15.30 zapraszamy na Most Kultury na rozpoczęcie społecznych pomiarów ruchu rowerowego w Lublinie.

Porozumienie Rowerowe rozpoczęło badania w zeszłym roku by sprawdzić ilu rowerzystów i rowerzystek jeździ po Lublinie – czy jest ich coraz więcej czy coraz mniej. Mierzymy też udział w ruchu Lubelskiego Roweru Miejskiego oraz strukturę kierunkową przejazdów, dzięki czemu możemy wskazać w jakich kierunkach rowerzyści poruszają się na skrzyżowaniach.
W tym roku pomiary odbędą się w 15 punktach, m.in. trzy z nich zlokalizowane są wzdłuż Bystrzycy (Krochmalna, Piłsudskiego, Most Kultury), Al. Racławickie/ Poniatowskiego, al.Tysiąclecia / Unii Lubelskiej, Głęboka/ Nadbystrzycka.

W zeszłym roku najpopularniejszą trasą okazała się ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy (obecnie zamknięta na wysokości ul. Muzycznej), gdzie w ciągu godziny przejeżdżało ponad 250 rowerzystów. Łącznie zliczyliśmy ponad 7500 osób na rowerach ,z czego 8% ruchu stanowiły Lubelskie Rowery Miejskie.

Obecny procentowy udział rowerów we wszystkich podróżach po Lublinie stanowi ok. 3% ruchu.

Partnerami akcji są:

  • Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej UP
  • Studenckie Koło Naukowe Planistów UMCS

Osoba do kontaktu:
Kowalik Krzysztof

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.