Prasówka: Lubelski Rower Miejski bije rekordy popularności po pierwszych dniach [Dziennik Wschodni]

W ciągu pierwszych trzech godzin odnotowano 500, a do końca soboty (mimo zmiennej pogody) – łącznie aż 2755 udanych wypożyczeń. Do końca wczorajszego dnia w LRM zarejestrowało się prawie 6,5 tysiąca użytkowników.
Lubelski Rower Miejski działa od piątku. System 40 stacji i 400 rowerów został uruchomiony przed godz. 16. Jak czytamy w komunikacie Nextbike Polska, która go obsługuje, lublinianie bardzo entuzjastycznie przyjęli publiczne wypożyczalnie rowerów miejskich. Już w ciągu pierwszych trzech godzin sięgali po rowery aż pół tysiąca razy. To daje statystycznie jedno wypożyczenie co 22 sekundy.
Do końca soboty, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, liczba wypożyczeń zbliżyła się do 2,8 tysiąca. Najpopularniejszą stacją, jeżeli chodzi o wypożyczenia i zwroty rowerów jest Plac Wolności. Do północy pomyślnie proces rejestracji przeszło prawie 6,5 tysiąca osób, a 1 tysiąc z nich zdążyło już skorzystać z rowerów LRM.
Lubelski Rower Miejski to obecnie najnowocześniejszy tego typu system w Polsce. Do dyspozycji użytkowników są tandemy oraz stacjonarne Biuro Obsługi Klienta. Z myślą o turystach przygotowano specjalne audioprzewodniki. Z kolei, by zwiększyć bezpieczeństwo wypożyczalni – wprowadzono monitoring wizyjny. Warto również pamiętać, że Lublin z 40 stacjami i 400 rowerami dysponuje, drugą po Warszawie, najbardziej rozbudowaną siecią rowerów miejskich w kraju.
Źródło:
Dziennik Wschodni

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.