Prasówka: Lubelski Rower Miejski: Ponad 2100 osób zarejestrowało się w systemie [Dziennik Wschodni]

2181 osób zapisało się już do wypożyczalni miejskich rowerów. Ich pokaz odbędzie się w niedzielę na pikniku nad zalewem. A wcześniej przez miasto przejedzie rowerowy rajd.
Zacznijmy od początku: w niedzielę od godz. 9 przed Ratuszem będzie można zapisywać się do startu w rajdzie nad Zalew Zemborzycki. Można też zapisać się przez internet poprzez stronę piknikrowerowy.pl. Przewidziane są m.in. nagrody dla najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz dla najliczniejszej startującej rodziny. Rajd wystartuje o godz. 10 i przejedzie przez Królewską, Zamojską, Lubelskiego Lipca ’80, Młyńską, Krochmalną, Diamentową, Romera i Żeglarską do ośrodka Słoneczny Wrotków. 
Tu o godz. 12 zacznie się rowerowy piknik. W programie imprezy są m.in. konkursy z nagrodami, bezpłatne znakowanie rowerów oraz różne praktyczne porady dla miłośników dwóch kółek. Na miejscu po raz pierwszy będzie można na żywo zobaczyć jednoślady, które trafią do wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego. Takich pojazdów będzie łącznie 400, dostępne będą w 40 wypożyczalniach, a na miejscu będzie można zapoznać się z ich działaniem.
Wypożyczalnie Lubelskiego Roweru Miejskiego mają zacząć działać 19 września. Aby z nich korzystać trzeba zarejestrować się na stronie lubelskirower.pl. 
Rejestracja możliwa jest od zeszłego czwartku. W ciągu pierwszej doby zapisało się 2181 osób. – Średnio co 39 sekund do LRM dołączał kolejny rowerzysta miejski – poinformował rzecznik firmy Nextbike, która dostarcza wypożyczalnie i będzie nimi zarządzać.
Firma przygotowała specjalną promocję. – Co setna osoba, która dokona pełnej rejestracji (poda kompletne dane personalne i adresowe oraz zasili konto opłatą inicjalną w wysokości min. 10 zł) – otrzyma od firmy Nextbike Polska podwojenie swojej pierwszej wpłaty na koncie LRM. Wielkość wpłaty nie ma ograniczenia – informuje Michał Dąbrowski z NextBike Polska.
Źródło:
Dziennik Wschodni

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.