Prasówka: Lubelski Rower Miejski robi furorę: 10 dni i prawie 20 tysięcy wypożyczeń [Kurier Lubelski]

Rower Miejski najwyraźniej spodobał się lublinianom. Tak wynika z danych firmy NextBike która podsumowała pierwsze dziesięć dni działania systemu. 
W ciągu dziesięciu dni w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się prawie 12 tysięcy osób. (© Małgorzata Genca)
W ciągu dziesięciu dni w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się prawie 12 tysięcy osób. Ponad 4 tysiące dokonało już pierwszego wypożyczenia, a suma wynajmów wyniosła 19 285. – Z dnia na dzień zainteresowanie rowerami rośnie – 28 i 29 września odnotowano największą dotychczas liczbę wypożyczeń. Wyniosła odpowiednio 2 622 i 2 573 – informuje Michał Dąbrowski z firmy NextBike, operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego. 
– W ciągu 10 dni aż pięciu osobom wśród najaktywniejszych użytkowników rowerów udało się osiągnąć ponad 50 wynajmów. Rekordzista ma ich już na koncie 78 – wylicza Dąbrowski. Średni czas wypożyczenia to 22 minuty 40 sek., przy czym w weekendy jest to czas dłuższy (24:44), a w tygodniu krótszy (20:57). Średni pokonywany dystans wynosi 1,49 km. 
Najpopularniejsze stacje wynajmów LRM to ul. Krakowskie Przedmieście przy ul. Krótkiej, ul. Zana przy ZUS i Plac Wolności. 
Najpopularniejsze trasy prowadzą z Ronda Honorowych Krwiodawców do ul. Krótkiej i z powrotem, z Zana na Krótką i z powrotem oraz z ul. Poniatowskiego (przy XXIII LO) na Al. Smorawińskiego/Al. Kompozytorów Polskich.
Źródło:
Kurier Lubelski

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.