Prasówka: Masa Krytyczna: Miłośnicy dwóch kółek walczą o trasę rowerową Lublin-Świdnik [Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni]

Rowerzyści z Lublina i Świdnika jednoczą siły. W piątek, w czasie Masy Krytycznej postanowili zamanifestować potrzebę utworzenia bezpiecznego, rowerowego połączenia między sąsiadującymi ze sobą miastami.

(© Jacek Babicz)

Rowerzyści podkreślają, że problem bezpiecznego przejazdu ze Świdnika do Lublina istnieje od wielu lat. Ostatnio jednak, po wybudowaniu obwodnicy, nasilił się. Ich zdaniem nowa infrastruktura nie jest dostosowana do potrzeb rowerzystów. Władze obu miast także dostrzegają ten problem. 
Lubelski ratusz liczy, że w jego rozwiązaniu pomogą unijne dotacje. – W czerwcu tego roku rada miasta przyjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia strategii realizacji systemu dróg rowerowych w Lublinie. Dzięki temu dokumentowi miastu będzie łatwiej ubiegać się o unijne dotacje. Jedną z inwestycji, która mogłaby je otrzymać jest właśnie rowerowe połączenie Lublina ze Świdnikiem – mówi Michał Przepiórka, oficer rowerowy z lubelskiego ratusza. 
Źródło:
Kurier Lubelski
Materiał wideo na stronie Dziennika Wschodniego:

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.