Prasówka: Nowe pasy rowerowe zastawione samochodami [Dziennik Wschodni]

Rowerzyści skarżą się na dopiero co wydzielone na jezdniach niektórych ulic pasy dla jednośladów. Chodzi m.in. o ul. Wileńską, gdzie pas rowerowy jest zastawiony samochodami.

Pasy rowerowe przy ul. Wileńskiej zostały wymalowane kilka dni temu (fot. Maciej Kaczanowski)

Magistrat, który zleca wytyczanie takich pasów przyznaje, że na razie oznakowanie jest niejednoznaczne. Co prawda znaki pionowe nie zakazują parkowania na Wileńskiej (po prawej stronie patrząc w dół ulicy), ale kierowcy stają na wymalowanym na jezdni pasie dla rowerów. Oznakowanie dopiero ma być doprowadzone do właściwego stanu.
Zmiany na Wileńskiej skutkować mają też przeniesieniem postoju taksówek, przez który teraz przebiega pas dla rowerów. Nowa lokalizacja postoju nie jest jeszcze znana. 
Podobna przeprowadzka czeka z tego samego powodu taksówkarzy czekających na pasażerów na ul. Radziszewskiego w pobliżu kina Bajka i klubu Archiwum. Miasto ma rozważyć przeniesienie postoju na jedną z przecznic ul. Radziszewskiego, a urzędnicy podkreślają jednocześnie, że w okolicy są dwa postoje: jeden tuż obok – przy Domu Nauczyciela, a drugi w pobliżu Chatki Żaka.
Źródło:
Dominik Smaga

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.