Prasówka: Nowy odcinek ścieżki rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego.Wkrótce powstaną kolejne trasy [TVP Lublin]

Jest już drugi odcinek ścieżki rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego. Choć ponad 5-kilometrowa trasa powstała z kilkumiesięcznym poślizgiem i nie została jeszcze oficjalnie otwarta, to już cieszy się powodzeniem wśród rowerzystów. Rośnie też apetyt na kolejne trasy rowerowe w Lublinie.
Tuż za Dąbrową zaczyna się 5,5 kilometrów nowego asfaltu. Prowadzi wzdłuż ulicy Osmolickiej i łączy się z istniejącą już ścieżką za mostem przy ulicy Cienistej. Choć oficjalnie jeszcze nie została otwarta, to spotkaliśmy już na niej pierwszych rowerzystów. Ci nie kryją zadowolenia, bo do tej pory żeby objechać zalew musieli jechać albo główną drogą obok pędzących samochodów albo przez las.

Koszt budowy nowego odcinka ścieżki wyniósł ponad 4,5 miliona złotych. Niestety całego zalewu ścieżką rowerową jeszcze nie można objechać – zabrakło kilkuset metrów.
W całym Lublinie jest już prawie 60 kilometrów ścieżek rowerowych, ale to wciąż za mało. Rowerzyści narzekają też na te odcinki wykonane z kostki brukowej. Generalnie nie jest źle – według planów miasta do końca przyszłego roku w Lublinie ma być już ponad 100 kilometrów ścieżek rowerowych. 
Źródło: TVP Lublin
Materiał filmowy dostępny pod adresem:

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.