Prasówka: Pielgrzymi na rowerach wyruszyli z Lublina. 350 km w cztery dni [Dziennik Wschodni]

– Za pierwszym razem jest trudno, ale każdy kolejny jest lepszy – mówią pielgrzymi na rowerach. Ponad 130 osób wyruszyło w sobotę na pielgrzymkę do Częstochowy. W cztery dni pokonają ok. 350 km.

fot. Łukasz Dudkowski

Pielgrzymka rozpoczęła się od mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej. O 9.30 pielgrzymi wyruszyli w stronę Częstochowy przejeżdżając przez ul. Królewską, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie i al. Kraśnicką. W tym roku ich wyjazd odbywa się pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”.
– Jadę już trzeci raz. Za pierwszym razem było bardzo ciężko, bo nie byłam przygotowana. Za drugim już lepiej. Czas pokaże jak będzie tym razem. Tydzień przed pielgrzymką zaczęłam intensywnie ćwiczyć – mówi Anna Szewczyk z Lublina.
– Każda osoba sprawna fizycznie jest w stanie pokonać tę trasę – dodaje pan Jacek.
Pielgrzymi podkreślali, że wcale nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt. Sprawny rower wystarczy. O czym należy pamiętać? – Najważniejsze, żeby być zabezpieczonym na różne warunki pogodowe: deszcz, upały, chłód – wyjaśnia Edward Staniak, 64-latek, który już po raz trzeci wybrał się na taki wyjazd.
Rowerzyści muszą pokonać 350 km w cztery dni. We wtorek wieczorem dotrą na miejsce. – Nie miałbym czasu pójść na piechotę, a poza tym lubię jeździć rowerem – mówi Wojtek Śliwirczyk z Lubartowa.
Razem z pielgrzymami w pomarańczowych koszulkach jedzie także 28 policjantów w niebieskich. To I Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę.
Źródło:
Dziennik Wschodni

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.