Prasówka: Rowerzyści kontra kierowcy ? Pasy dla ruchu rowerowego w Lublinie [TVP Lublin]

W Lublinie miasto wydzieliło na niektórych ulicach nowe pasy dla rowerzystów. Nie wszystkim kierowcom to się podoba, bo kłopoty z parkowaniem dodatkowo się powiększą. Miasto tłumaczy, że w ten sposób stworzy w Lublinie sieć połączonych ze sobą tras rowerowych, które niebawem będą mieć długość ponad stu kilometrów.
Są takie ulice, na których nie można wydzielić pasa dla rowerzystów. Ale są też takie, których szerokość na to pozwala. I właśnie w takich miejscach, w porozumieniu z organizacjami rowerowymi, miasto wyznaczyło pasy przeznaczone dla ruchu rowerowego. Tak jest na przykład w kilku miejscach na ulicy Kalinowszczyzna – kierowcy parkowali wzdłuż ulicy przez wiele lat. Teraz parkują nielegalnie.
Miasto zapewnia, że każdy ze zgłoszonych problemów będzie analizować i w razie potrzeby zmieniać organizację ruchu. Ratusz podkreśla, że tworzenie pasów i ścieżek rowerowych ma zachęcić mieszkańców do korzystania z ekologicznego transportu. Tym bardziej, że powstaje 40 wypożyczalni rowerów, w których już od 19 września będą one do dyspozycji mieszkańców i turystów. (TVP Lublin)
Źródło:
TVP Lublin
Materiał wideo z Panoramy Lubelskiej dostępny na: 

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.