Prasówka: Ul. Diamentowa: W sobotę wydzielono pasy rowerowe [lublin112.pl]

W sobotę wieczorem na ul. Diamentowej pojawiły się pasy rowerowe. To kolejna ulica gdzie pojawiło się takie rozwiązanie ułatwiające podróż przez miasto na rowerze.
W sobotę na ul. Diamentowej pojawiły się pasy rowerowe. Jako pierwsza w takie oznakowanie została wyposażona ulica Wileńska. Pasy rowerowe są realizowane w ramach projektu Europejska Stolica Turystyki Rowerowej.
Rozwiązanie to ułatwi turystom oraz mieszkańcom Lublina bezpieczne poruszanie się i zwiedzanie miasta rowerem. Pasy zostaną wytyczone wzdłuż ulic tam, gdzie szerokość jezdni na to pozwala lub zostanie wydzielona dla rowerzystów część chodnika. Pasy dla rowerzystów zostaną wytyczone głównie w centrum, gdzie skupia się ruch turystyczny, ale również prowadzić będą do dalszych części Lublina oraz łączyć się będą z istniejącymi ścieżkami rowerowym.
W piątek na ul. Wileńskiej pojawiły się linie pasów na części ulicy. Wkrótce na wydzielonych pasach pojawi się oznakowanie poziome oraz pionowe. Podobne pasy wkrótce pojawią się na kolejnych ulicach m.in. Wojciechowskiej, Radziszewskiego, Morwowej i Diamentowej.
W sobotę wieczorem z dwóch pasów ruchu ul. Diamentowej wydzielono po jednym pasie w każdą stronę dla rowerzystów. Na niektórych ulicach problemem przy tworzeniu pasów rowerowych będą m.in. miejsca parkingowe utworzone na dziko. Wzdłuż ulic swoje auta pozostawiają mieszkańcy pobliskich bloków, tak jak np. przy ul. Wileńskiej.
Według zakładanego projektu miejsca takie będą likwidowane. Na chwilę obecną Zarząd Dróg i Mostów nie zaproponował alternatywy dla właścicieli pozostawiających w ten sposób pojazdy.
Źródło:

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.