[Prasówka] Warsztaty bezpiecznej jazdy rowerem. Taki kurs tylko w Lublinie! [TVP Lublin]

Takich lekcji nie było jeszcze w żadnym mieście w kraju. W Lublinie ruszyły warsztaty z bezpiecznej jazdy rowerem. Rowerzyści uczą się zachowania na ścieżkach rowerowych i na ulicach, poznają swoje prawa i obowiązki – wszystko po to żeby bezpiecznie dojechać do celu.
Wystarczy krótka przejażdżka by zorientować się, że nie wszyscy rowerzyści stosują się do zasad ruchu drogowego. Sygnalizowanie ręką zamiaru skrętu to podstawa i obowiązek, z którego niewielu się wywiązuje. Jednak grzechów jest znacznie więcej. Właśnie dlatego cykliści z lubelskiego Porozumienia Rowerowego zorganizowali naukę bezpiecznej jazdy na rowerze.

Taki podstawowy kurs trwa dwie godziny. Rowerzyści przemierzają główne ulice Lublina. Uczą się zasad korzystania ze ścieżek rowerowych i zachowania podczas wjazdu na drogi. Poznają też skróty. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem Kursy będą się odbywać do połowy października. Są bezpłatne, jednorazowo może w nich wziąć udział do 15 osób.
Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, który zorganizował takie zajęcia. Zapisywać się na nie można poprzez stronę internetową www.lublinrowerem.pl. Dobry przykład wkrótce powinien znaleźć naśladowców. (TVP Lublin)
Źródło: TVP Lublin

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.