Prasówka: We wrześniu ruszy miejska wypożyczalnia rowerów: Do dyspozycji będzie 400 jednośladów [Kurier Lubelski]

Po wakacjach ruszy w Lublinie miejska wypożyczalnia rowerów. Jednoślady będą dostępne w 40 ulicznych stacjach na terenie całego miasta.
Ponad 5 mln zł będzie kosztowało uruchomienie w Lublinie ulicznej wypożyczalni rowerów. Do dyspozycji mieszkańców będzie 400 jednośladów. Rowery będziemy mogli wypożyczać w 40 stacjach na terenie całego Lublina. Wczoraj ratusz poznał oferty firm, które chcą wykonać system Lubelskiego Roweru Miejskiego 
Zgłosiły się dwie firmy. Oferty wahały się od 5,15 do 5,69 mln zł. – Zarezerwowaliśmy na ten cel 5,46 mln zł – poinformował Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. 
Wypożyczalnia ma ruszyć najpóźniej 1 września. – Planujemy, aby wypożyczalnia działała przez siedem miesięcy w roku – w okresie od kwietnia do października – dodał Kieliszek. 
Systemem będzie zarządzała firma, która go zbuduje. Umowa ma być podpisana na pięć lat. Ratusz wspólnie z operatorem systemu przygotuje regulamin. Wtedy poznamy też ceny za korzystanie z rowerów. – Pierwszych 20 minut jazdy będzie bezpłatne – zapowiada Kieliszek.
Stacje do wypożyczania rowerów zostaną zlokalizowane na terenie całego miasta. Łącznie będzie ich 40. – Powstaną m.in. w centralnych miejscach dzielnic, przy dworcach PKP i PKS – wskazywał Kieliszek. 
Aby wypożyczyć rower, trzeba będzie się zarejestrować. Będzie to można zrobić przez internet lub w biurze obsługi.
Źródło:
Kurier Lubelski
Artur Jurkowski
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1193924,we-wrzesniu-ruszy-miejska-wypozyczalnia-rowerow-do-dyspozycji-bedzie-400-jednosladow,id,t.html

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.