Prasówka: Wystartowała VI Lubelska Pielgrzymka Rowerowa, a z nią pielgrzymi policjanci [Kurier Lubelski]

Przygoda, wyzwanie, rekolekcje w drodze – tak o rowerowej pielgrzymce mówią jej uczestnicy. W sobotę około 130 miłośników dwóch kółek, w tym 28 policjantów, ruszyło spod archikatedry w Lublinie w 350-kilometrową trasę na Jasną Górę.

Wystartowała Lubelska Pielgrzymka Rowerowa, a z nią pielgrzymi policjanci (© Anna Kurkiewicz)

– Jestem pełna obaw, jak to będzie w drodze. Najbardziej boję się odcinka przez Góry Świętokrzyskie – nie kryła Grażyna Sikora z Łęcznej, która w rowerowej pielgrzymce bierze udział po raz pierwszy. – Mam jednak nadzieję, że dam radę – dodała. Pielgrzymkową debiutantką jest też Magda z Lublina. Intencje? – O zdrowie dla mamy i dzieci brata – mówi. A dla siebie? – Też o zdrowie, bo jak człowiek jest zdrowy to jest szczęśliwy – podkreśla. 
Lubelska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wystartowała już po raz szósty. Towarzyszy jej, nieco młodsza stażem, II Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny. – Jadę z potrzeby ducha, ale taka pielgrzymka to też przygoda i okazja do integracji – tłumaczył Jacek Pruszkowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – To jest też sportowe wyzwanie, bo taka pielgrzymka to nie spacerek – dorzucił jego kolega Robert Karasek, także z KMP w Lublinie. 
W tym roku, z policjantami w drogę ruszył ich kapelan, ks. Bogdan Zagórski. Duchowny przyznaje, że ma za sobą solidny trening. – Jeździłem na rowerze co 2-3 dni. Pod koniec to były już dłuższe trasy, po 40-60 kilometrów. Przede nami bardzo wymagająca trasa, ale Pan Bóg na pewno dopomoże i damy radę – stwierdził. Pielgrzymi pokonają około 350 km. Do Częstochowy dotrą we wtorek wieczorem. 
Organizatorem VI Lubelskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę jest stowarzyszenie Rowerowy Lublin.
Źródło: Kurier Lubelski

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.