[Prasówka] Zestawienie prasy o „Oficerze Pieszym” Lublina

18 lutego 2015, Aleksander Wiącek, współzałożyciel Porozumienia Rowerowego oraz Asystent Prezydenta Miasta ds. Polityki Rowerowej został mianowany „Oficerem Pieszym” Miasta Lublina. Od 1 marca będzie funkcjonował w Ratuszu dwuosobowy Zespół Aktywności Mobilnej dbający o uwzględnianie zarówno o pieszych i rowerzystów w planach polityki transportowej miasta.

Poniżej streszczenie artykułów z lokalnej prasy:

Dziennik Wschodni

Lublin jako drugie polskie miasto po Wrocławiu będzie mieć swojego „oficera pieszego”. A dokładniej będzie to dwuosobowy Zespół Aktywności Mobilnej, który zacznie działać 1 marca. Dwóch miejskich urzędników ma starać się o to, żeby rowerzystom dobrze się po Lublinie jeździło, a piesi czuli się tu dobrze. Takie przynajmniej są założenia.

Gazeta Wyborcza

Po latach próśb i propozycji w Lublinie jest oficer pieszych. Ma zadbać o interesy tych, którzy po mieście wolą chodzić. To wstęp do przygotowania polityki w tym zakresie
Od lat, zanim jeszcze ktoś słyszał o czymś takim jak interesy pieszych w miastach, „Wyborcza” w Lublinie postulowała, żeby mieszkańcy, którzy wolą chodzić po mieście byli traktowani poważnie.

Samorząd Miasta Lublin

Lublin dołącza do wąskiego grona polskich miast, które będą miały osobę reprezentującą w urzędzie potrzeby pieszych. Wspólnie z Oficerem Rowerowym będą dbać o dostosowywanie infrastruktury pieszej dla potrzeb osób niezmotoryzowanych. Zespół Mobilności Aktywnej formalnie rozpocznie pracę od 1 marca 2015, a stworzą go dotychczasowy Oficer Rowerowy i Asystent Prezydenta Miasta ds. Polityki Rowerowej, który otrzyma dodatkowy zakres obowiązków.

Koordynacją pracy Zespołu Mobilności Aktywnej zajmie się Aleksander Wiącek odpowiedzialny kompleksowo za politykę rowerową oraz ruch pieszy, zaś Michał Przepiórka na stanowisku Oficera Rowerowego nadal będzie odpowiadał za system lubelskiego roweru miejskiego. Zespół zadba o komfort pieszych i osób poruszających się w mieście innymi środkami transportu niż samochód, czy autobus komunikacji miejskiej.

Radio Centrum (audio)

W lubelskim magistracie pojawi się nowe stanowisko. Powołany został Oficer Pieszy. Swoją pracę rozpocznie z początkiem marca.

Koordynować będzie on prace Zespołu Mobilności Aktywnej. Ta grupa zadba o komfort osób niezmotoryzowanych. Chce przekonać wszystkich, że ruch pieszych jest ważny – mówi Aleksander Wiącek, Oficer Pieszy w Lublinie.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.