Raport z działania Lubelskiego Roweru Miejskiego za 2015

W tym roku na podstawie statystyk z pełnego okresu funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego zrobiliśmy analizę z jego funkcjonowania.

Można ją znaleźć pod linkiem: /raport/LRM – raport 2015.pdf

W ów analizie możemy dostrzec że:

Lubelski Rower Miejski cieszy się w Lublinie bardzo dużą popularnością. Średnio dziennie korzysta z niego 1500 osób, z czego ok. 150 osób w godzinach nocnych. Użytkownicy wykorzystają z systemu częściej w dni robocze niż w weekendy. Zdecydowanie częściej rowery wypożyczane są po południu niż przed południem. Niestety w systemie zauważalna jest duża liczba błędnych wypożyczeń, co w przyszłości może wpłynąć na zmniejszenie popularności rowerów publicznych.
Największą popularnością cieszą się stacje położone blisko Centrum. Także najpopularniejsze relacje w większości zlokalizowanie są w Centrum miasta. Z 10 najpopularniejszych relacji aż 6 nie prowadzi po żadnej infrastrukturze rowerowej. Są to relacje, które wymagają jak najszybszego powstania infrastruktury rowerowej o wysokich parametrach.

Zapraszam do zapoznania się z całą.

 

Inne opracowania są dostępne: lublinrowerem.pl/raporty/

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.