Ścieżki rowerowe bezpieczniejsze dzięki Rowerowemu Patrolowi Pierwszej Pomocy.

W te wakacje tak jak i w ubiegłym roku będziemy mogli jeszcze raz zobaczyć wolontariuszy Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy. Są to głównie licealiści oraz studenci z Lublina i okolic, którzy 1 lipca wyjadą na ścieżki rowerowe na trasie od Zamku Lubelskiego do Zalewu Zembrzyckiego; będzie ich można również spotkać na ścieżkach wśród osiedli, takich jak Czuby czy LSM. Będą oni pomagać w różnych przypadkach skaleczeń, zwichnięć, stłuczeń, ale i w sytuacjach awaryjnych, np. założenie łańcucha czy zmiana dętki.

– Zgłosiłam się, ponieważ rowerowy patrol będzie dla mnie świetnym treningiem przed studiami medycznymi, które mam w planach. To okazja, żeby komuś pomóc, jak również przełamać się, jeżeli chodzi o kontakt z poszkodowanymi. Mam nadzieję, że się sprawdzę. – mówi Anna Krawczak, licealistka.
– Przeszli dużo szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez lekarzy medycyny ratunkowej, ratowników medycznych, jak i w podobny sposób przez Martę Brodowską, prezesa Akademii Wolontariatu oraz Daniela Łuszczaka – wiceprezesa, studenta ratownictwa medycznego. Mają również szerokie pojęcie o postępowaniu z ludźmi chorymi na cukrzycę, dzięki wiedzy przekazanej przez studentów medycyny z IMFSA-Poland – mówi Michał Pylak, jeden z organizatorów akcji.
Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, 3 wolontariuszy, w tym dwie wolontariuszki z nowego naboru zorganizowali m.in. pokaz ratownictwa, oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy dla dzieci z Domu Dziecka w Przybysławicach, drugi taki pokaz odbędzie się w pierwszych dniach lipca na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim, tym razem z udziałem wszystkich wolontariuszy, którzy swoją wiedzą ze szkoleń podzielą się z mieszkańcami Lublina. Na pewno nie będzie to ostatnia taka impreza. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
W ubiegłym roku przez wakacje (1.07-31.08.) Patrolowcy przeprowadzili 84 interwencje (w tym 6 razy wzywali karetkę do poważnych urazów), a także przeszkoli ponad 150 osób z zakresu pierwszej pomocy.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.