Spotkania rowerowe na dzielnicach: Dziesiąta i Czechów [17-18.XII.2013]

Zapraszamy na ostatnie dwa spotkania wokół infrastruktury rowerowej na lubelskich dzielnicach. Na finiszu naszego cyklu znajdą się dzielnice: Dziesiąta i Czechów. Dwa obszary o zupełnie różnym stopniu skomunikowania. Zapraszamy do wysłuchania naszych pomysłów i do przedstawienia własnych.
Jak zwykle spotkania odbędą się w gościnnych progach:
Dziesiąta: wtorek, 17 grudnia, godz. 17:00 – 18:30
VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja – ul. Mickiewicza 36

Czechów: środa, 18 grudnia, godz. 18:00 – 19:30
Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów – ul. Kiepury 5a
Porozmawiamy o ścieżkach rowerowych, pasach rowerowych, stojakach, dobrych zwyczajach rowerowych i możliwościach rozwoju transportu rowerowego w mieście – korzystnego dla nas wszystkich: zmotoryzowanych, pieszych i osób korzystających z komunikacji publicznej.
Rowerowi praktycy, aktywiści i lobbyści spotkają się z mieszkańcami dzielnic aby wymienić się informacjami i pomysłami oraz wspólnie zastanowić się nad poprawą rowerowej dostępności dzielnicy.
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną pomysły na usprawnienie infrastruktury rowerowej tak by pozwalała na sprawne i wygodne przemieszczanie się z/do/po dzielnicy. Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi, pomysły i postulaty. Wnioski ze spotkania zostaną przedstawione władzom miasta w formie raportu.
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prostym konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody – markowe akcesoria rowerowe. Na drobny upominek mogą liczyć wszyscy.
Spotkaniom towarzyszy wystawa fotografii poświęcona transportowi rowerowemu w mieście. Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata. Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi a nawet Cycle Chic czyli rowerowa elegancja.
Celem wystawy jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać.
Wystawę będzie można oglądać w VI LO w dniach 14-17 grudnia, a w DDK SM Czechów – w dniu spotkania.
Zapraszają: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe, Dom Kultury LSM, Rada Dzielnicy Dziesiąta, Dzielnicowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Czechów oraz Rady Dzielnic Czechów Północny i Czechów Południowy.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.