Spotkanie rowerowe „Rowerem po Czubach” – [20.11, godz. 18:00]

Czy po Czubach można bezpiecznie jeździć rowerem oraz dojechać stąd do szkoły i pracy? Jakie są plany rozwoju infrastruktury rowerowej? Co powinno powstać? Jak sobie radzić w obecnej sytuacji? 
Rowerowi praktycy, aktywiści i lobbyści spotkają się z mieszkańcami dzielnicy Czuby, zarówno jeżdżącymi na rowerach jak i nie używającymi tego wynalazku, aby wymienić się informacjami, doświadczeniami i pomysłami oraz wspólnie zastanowić się nad poprawą rowerowej dostępności dzielnicy. 
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną pomysły na usprawnienie infrastruktury rowerowej na terenie dzielnicy, by pozwalała na sprawne i wygodne przemieszczanie się.
Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi, pomysły i postulaty. Wnioski ze spotkania zostaną przedstawione władzom miasta w formie raportu.
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prostym konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody – markowe akcesoria rowerowe. Na drobny upominek mogą liczyć wszyscy.
Jest to kolejne z cyklu dziesięciu spotkań osiedlowych poświęconych transportowi rowerowemu z perspektywy mieszkańców dzielnic Lublina.
Spotkaniom towarzyszy wystawa fotografii poświęcona transportowi rowerowemu w mieście. Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata. Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi a nawet Cycle Chic czyli rowerowa elegancja.
Celem wystawy jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać. 
Wystawę można oglądać już od soboty, 16 listopada.
Środa, 20 listopada, godz. 18:00, Dom Kultury „Skarpa” ul. Przytulna 4

Zapraszają: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe, Dom Kultury „Skarpa”.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.