Stojaki rowerowe pod stadionem wymienione na model U!

W dniu 17 września na parkingach rowerowych pod Areną Lublin pojawiły się nowe, zgodne ze standardami rowerowymi, stojaki rowerowe typu U. Przypomnijmy, że początkowo zamontowano tam stojaki typu „wyrwikółka”, które oprócz niezgodności z przepisami, utrudniają przypinanie roweru i ułatwiają jego kradzież. Pismo w tej sprawie złożyliśmy do Wydziału Inwestycji i Remontów pod koniec sierpnia, krótko po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi stojaki zostały wymienione. W imieniu rowerzystów gorąco dziękujemy urzędnikom WIiR UM za pozytywne rozwiązanie problemu!

Nowe parkingi rowerowe, pierwszy zespół składający się z trzech wiat ma łącznie 26 stojaków U-kształtnych (razem 52 miejsca parkingowe). Z drugiej strony stadionu znajduje się podobne rozwiązanie, co daje łącznie ponad 100 bezpiecznych miejsc dla rowerzystów. Warto dodać że wiata znajduje się w zasięgu monitoringu stadionowego.

Treść pisma złożonego do WIiR można znaleźć tutaj:
Przypomnijmy jakie stojaki początkowo znalazły się koło stadionu:

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.