Straż Miejska – rower elektryczny

Rowerowe patrole straży miejskiej od niedawna są pod napięciem, czyli na rowerach elektrycznych. W zeszłym roku Straż Miejska otrzymała 4 takie rowery, głównie z myślą o Ekopatrolu. Dziś spotkaliśmy dwie przemiłe strażniczki miejskie, które pomimo skwaru patrolowały Park Ludowy. Jazda na takich rowerach jest o wiele lżejsza, szczególnie pod górkę. Silnik elektryczny nie napędza jednak rowerów a jedynie je wspomaga, więc aby jechać trzeba kręcić korbą. Cieszy nas fakt, że Straż Miejska w Lublinie powszechnie wykorzystuje rowery w swojej działalności. Łącznie posiada ich 8, z czego połowa to rowery elektryczne. Na pierwszy rzut oka pomiędzy zwykłym rowerem a rowerem elektrycznym nie widać żadnej różnicy – smukła bateria schowana jest pod bagażnikiem, przetwornica przymocowana do ramy a silnik umieszczony jest w tylnej piaście. Wspomaganie pomaga przejechać do 80 km.

Rowery elektryczne to rozwiązanie coraz popularniejsze w Polsce. Liczymy, że w Lublinie też się przyjmie, ponieważ znacząco ułatwia pokonywanie wzniesień, szczególnie przydatny może być dla osób starszych.

[shashin type=”album” id=”5″ size=”medium” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.