Warsztaty rowerowe: Śródmieście-Ratusz oraz Ponikwoda [3-4.XI.2013]

Zapraszamy na dwa kolejne spotkania o tematyce rowerowej na dzielnicach. Tym razem bierzemy na warsztat centrum Lublina a potem jedną z najbardziej oddalonych od centrum dzielnic – Ponikwodę.
Spotkania:
Śródmieście: 3 grudnia (wtorek), godz. 17:00 (Plac Łokietka 1, sala 24 na II piętrze)
Ponikwoda: 4 grudnia (środa), godz. 16:30 (Filia 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej – ul. Bazylianówka 85)
Każdemu ze spotkań towarzyszy nasza rowerowa wystawa.
Podczas spotkań zaprezentowane zostaną pomysły na usprawnienie infrastruktury rowerowej tak by pozwalała na sprawne i wygodne przemieszczanie się. Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi, pomysły i postulaty. Wnioski ze spotkania zostaną przedstawione władzom miasta w formie raportu.
Jest to kolejne z cyklu dziesięciu spotkań dzielnicowych poświęconych transportowi rowerowemu z perspektywy mieszkańców dzielnic Lublina.
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prostym konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody – markowe akcesoria rowerowe. Na drobny upominek mogą liczyć wszyscy.
Wystawa: Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata. Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi a nawet Cycle Chic czyli rowerowa elegancja.
Celem wystawy jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać.
Wystawę będzie można obejrzeć tuż przed spotkaniem – jako wprowadzenie do rozmowy.
Zapraszamy mieszkańców, władze miasta i wszystkich zainteresowanych rozwojem ruchu rowerowego w Lublinie aby wspólnie dyskutować o komunikacji rowerowej w naszej okolicy.
Zapraszają: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe, Urząd Miasta Lublin oraz Rada Dzielnicy Śródmieście i Rada Dzielnicy Ponikwoda.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.