Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Dobra praktyka.

17 marca 2015, godz. 10:30, Sejm Rzeczypospolitej Polski, sala 24, bud. G, ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa.

Będziemy przedstawiać w Sejmie nasze doświadczenia z edukacji rowerowej szkół. Zapraszamy osoby będące w Warszawie na konferencje lub obniżenie jej w internecie (jak będzie dostępna transmisja udostępnimy ją).

Dlaczego warto wziąć udział w Konferencji?

Skala wyzwań
Druga dekada XXI stawia przed nami wielkie wyznania w zakresie podniesienia bezpieczeństwa na drodze niechronionych uczestników ruchu, w tym rowerzystów. Polskie statystyki dotyczące rannych i zabitych rowerzystów na drogach należą do najgorszych w Europie. Mimo wielkiego wysiłku i zaangażowania w poprawę wielu osób i instytucji rysujące się trendy nie napawają optymizmem. Trzeba się liczyć z tym, że obserwowany obecnie lawinowy wzrost ruchu rowerowego w Polskich miastach, będący sam w sobie zjawiskiem pozytywnym i bardzo potrzebnym naszym miastom, będzie nasilał problem wzrostu liczby wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów.  Wyzwanie stojące zatem przed polskim systemem edukacji rośnie i będzie rosło. Żeby mu sprostać, trzeba będzie podejmować działania skuteczniejsze, nowocześniejsze i bardziej intensywne niż do tej pory.

Unikatowy program
Program konferencji ma charakter unikatowy i jest odpowiedzią na naszkicowany powyżej problem. Prezentowane będą prowadzone przez samych rowerzystów nowatorskie inicjatywy edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, będące dziś uzupełnieniem standardowego systemu edukacji szkolnej, zwłaszcza o element praktyczny przygotowujący realnie do jazdy po drogach i ulicach. W programie pokazane też będą doświadczenia zagraniczne, nakreślone zostaną przyczyny problemu niezadowalającego bezpieczeństwa cyklistów. Wydarzenie będzie także okazją do wymiany doświadczeń (jak efektywnie przygotować rowerzystów do jazdy) i refleksji nad tym, jak zoptymalizować systemowo prowadzone w kraju działania edukacyjne.

Serdecznie zapraszają:

Ewa Wolak
Poseł na Sejm RP,
Przewodnicząca Parlamentarnej Grupy Rowerowej

Cezary Grochowski
Wiceprezes ogólnopolskiej sieci organizacji rowerowych „Miasta dla Rowerów”

 

Potwierdzenie obecności (do 13 marca 2015) na adres e-mail: kontakt@rowerowaszkola.pl
Udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Telefon kontaktowy: 889 497 104
Konfrencja organizowana w ramach projektu „Rowerowa Szkoła”. Rowerowa Szkoła – zintegrowany program edukacyjny na rzecz promocji komunikacji rowerowej oraz kształtowania proekologicznych zachowań komunikacyjnych wśród dzieci i młodzieży w miastach” Projekt realizowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Krajową Radą Beżpieczeństwa Ruchu Drogowego przez Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.

4 thoughts on “Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Dobra praktyka.

  • I am glad for writing to make you know what a magnificent encounter my wife’s girl had studying your web site. She mastered several pieces, which include what it’s like to possess an awesome helping nature to let other individuals very easily know precisely some multifaceted subject matter. You truly exceeded people’s expectations. Thank you for presenting these powerful, trusted, informative and in addition fun tips about this topic to Kate.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.