Wszystkich Świętych – jak dojechać na cmentarze!!!

Nieubłaganie zbliża się Wszystkich Świętych w tym celu sporo z nas jedzie na groby. Czy to z rodzinami czy samemu aby posprzątać.

Zachęcamy w tych daniach (28.10 – 02.11) aby wybrać rower. Cmentarze są dosyć dobrze skomunikowane oraz ugrzęźniemy w długich korkach czy podczas dojazdy czy podczas szukania miejsc parkingowych.

Odradzamy też jazdę po cmentarzach w tych daniach oraz zwrócenie szczególnej ostrożności już pod samymi cmentarzami. Spowodowane jest to bardzo dużą ilością pieszych.

Poglądowa mapa głównych tras rowerowych w Lublinie i Świdniku. Zaznaczone na niej są większe nekropolie z zaznaczeniem wejść.

 

Rower w przeciwieństwie do auta ma zaletę że możemy z nim wejść na cmentarz lub łatwo znaleźć miejsce do zaparkowania. Dodatkowe dzięki swojej konstrukcji umożliwia nam wybranie najbardziej sprzyjającego wejścia na cmentarz. Na rowerze mając koszyk lub torby mamy możliwość zabrania rzeczy i niedźwigania ich.

Mając na uwadze to że zazwyczaj jest zmieniona organizacja ruchu samochodowego na 1-2 listopada łatwiej wybrać trasę rowerową.

Mapa pod adresem: http://mirl.info.pl/?id_news=785&tab=tab10

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.