Wystawa LublinRowerem w Bibliotece Łopacińskiego – zaproszenie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Towarzystwo dla Natury i Człowieka i Porozumienie Rowerowe oraz Urząd Miasta Lublin zapraszają na wernisaż wystawy „Lublin Rowerem”, która odbędzie się 30 stycznia 2014, czwartek, o godz. 13 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego (ul. Narutowicza 4).
Wystawa fotografii „Lublin Rowerem” poświęcona transportowi rowerowemu w naszym mieście.
Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata.
Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi, a nawet Cycle Chic, czyli rowerowa elegancja.
Celem wystawy jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać.
Podczas wernisażu wystawy Porozumienie Rowerowe zaprezentuje też slajdy poświęcone najnowszym działaniom prorowerowym w Lublinie.
Będzie można również otrzymać bezpłatnie dwa nowe wydawnictwa: Przewodnik Miejskiego Rowerzysty z rowerową mapą Lublina 2014 oraz numer specjalny czasopisma ekologicznego „OIKOS” poświęcony tematyce zrównoważonego transportu.
Zapraszamy czytelników Biblioteki, mieszkańców, władze i pracowników aby wspólnie dyskutować o komunikacji rowerowej w naszym mieście.


Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.