Zadaszona wiata rowerowa przy SP46 -zakończenie „Rowerowego Maja”

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 46 otrzymali główną nagrodę w kampanii „Rowerowy Maj” – zadaszoną wiatę z parkingiem rowerowym, ufundowaną przez LPEC S.A.
SP46 to najbardziej aktywna rowerowo szkoła w kampanii „Rowerowy Maj” w Lublinie– mieli 1324 przyjazdy rowerem/rolkami/hulajnogą w maju, które dzielone przez liczbę 123 uczniów z klas 4-6 daje liczbę 10.76 przyjazdu rowerem na ucznia. To tak jakby 2/3 uczniów w szkole miało maksymalną liczbę przyjazdów.

[shashin type=”albumphotos” id=”29″ size=”xlarge” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

W kampanii w Lublinie aktywnie wzięło w sumie udział prawie 2700 uczniów i uczennic, którzy wykręcili prawie 30 tysięcy przyjazdów w maju – rowerami, rolkami, hulajnogami. To daje średnio 1600 przyjazdów dziennie w 30 szkołach, które wzięły udział w kampanii w Lublinie.
Zwycięzców mamy aż 1055 osób – ci uczniowie i uczennice mieli powyżej 15 przyjazdów w maju otrzymali nagrody indywidualne w postaci kompletów oświetlenia rowerowego.
Prawie 500 uczniów i uczennic miało maksymalną liczbę przyjazdów rowerem w maju – piękny wynik, który świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu i determinacji, za co należy im się szacunek.
Nagrody powędrowały też do najbardziej aktywnych rowerowo klas w „Rowerowym Maju”. Były to głównie grupowe wejścia na miejskie obiekty sportowe oraz zwiedzanie instytucji kultury lub spotkania z rowerowymi podróżnikami.
Dla wszystkich uczniów i uczennic, którzy choć raz przyjechali rowerem w maju do szkoły przygotowaliśmy drobny gadżet w postaci odblaskowych opasek rowerowych – dostało je prawie 3 tys. uczniów.

Organizowana przez Porozumienie Rowerowe – Towarzystwo dla Natury i Człowieka, debiutancka edycja kampanii „Rowerowy Maj„ w Lublinie, która zaangażowała 3 tysiące uczniów i uczennic z 30 lubelskich szkół do codziennego dojeżdżania rowerem do szkoły.

Kampania miała też na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia oraz bezpieczne, samodzielne poruszanie się rowerem po ulicach miasta.

Akcja odbyła się w ramach obchodów 25-lecia partnerstwa miast Lublin i niemieckiego Munster.

Więcej o kampanii na: RowerowyMaj.LublinRowerem.pl

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.