1 marca 2015

O nas

Porozumienie Rowerowe jest grupą powstałą w kwietniu 2007 roku, mającą na celu aktywne wspieranie rozwoju ruchu rowerowego w Lublinie, zarówno w kwestii budowy dobrej infrastruktury ale też i prowadzenia kampanii społecznych i edukacyjnych. Obecnie jest częścią Towarzystwa dla Natury i Człowieka w Lublinie.

Przez wiele lat działalności Porozumienie stało się rozpoznawalną marką w Lublinie i może poszczycić się wieloma sukcesami i osiągnięciami, zwłaszcza na gruncie współpracy z Urzędem Miasta Lublin, czego efektem jest coraz lepsza infrastruktura rowerowa, a także strategiczne dokumenty tj. standardy rowerowe, polityka rowerowa czy koncepcja rozwoju komunikacji rowerowej.

Od 2009 roku jesteśmy również członkiem ogólnopolskiej Sieci Miasta dla Rowerów (www.miastadlarowerow.pl), dzięki czemu jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi rowerowymi nowinkami z Polski i świata. W ramach MdR-u członkowie Porozumienia odbyli wiele wyjazdów krajowych i zagranicznych, podnosząc swoje kwalifikacje zwłaszcza z zakresu tworzenia wzorcowej infrastruktury rowerowej.

Od 2011 roku do chwili obecnej przeprowadziliśmy również dziesiątki rowerowych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych  i ponadpodstawowych nie tylko w Lublinie, ale również i w Białymstoku, realizowanych w ramach ogólnopolskich projektów Rowerowa Szkoła i Rowerowe Przyspieszenie.

W 2013 roku, w ramach projektu „Lublin Rowerem. Kampania na rzecz zrównoważonych zachowań transportowych” po raz pierwszy w Lublinie przeprowadziliśmy terenowe zajęcia z bezpiecznej jazdy rowerem dla uczniów szkół podstawowych oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta.

Jeżeli chciałbyś włączyć się w działania Porozumienia i zrobić coś dla rozwoju ruchu rowerowego w Lublinie – napisz do nas!Możesz również wesprzeć działania Porozumienia Rowerowego, przekazując 1% dla TdNiCz:
TOWARZYSTWO DLA NATURY I CZŁOWIEKA 
Numer KRS 0000214186
Więcej informacji: 1% dla TdNiCz

Jesteśmy także w sieciach społecznościowych:

faceiconFacebook
faceiconGoogle+
faceiconYoutube

Kontakt oraz osoby

PorozumienieRowerowe@ekolublin.pl

Michał Wolny:
+48 888-844-666michal@ekolublin.pl
– edukacja rowerowa, kontakt z mediami

Krzysztof Kowalik:
krzysztof.kowalik@ekolublin.pl
– analizy, badania, dokumenty urzędowe, pozyskiwanie danych

Paweł Cal:
pawel.cal@ekolublin.pl
– strona internetowa, social media, interaktywna mapa infrastruktury

Jacek Śliwiński:
jacek.sliwinski@ekolublin.pl

 

 

Znajdziesz nas:

Towarzystwo dla Natury i Człowieka
ul. Głęboka 8A
20 -612 Lublin