Otwarcie przejścia Polsko – Ukraińskiego w Dołhobyczowie

Dnia 1 lipca 2015 roku byliśmy na otwarciu pierwszego na Lubelszczyźnie przejścia granicznego między Polską a Ukrainą na ruch pieszo – rowerowy.

Na otwarci byli przedstawiciele władz z Hrubieszowa, wojewoda lubelski Wojciech Wilk, poseł Marek Poznański, Michał Krawczyk, Aleksander Wiącek oraz strony ukraińskiej: ambasador Andrij Deszczyca oraz Konsulem Generalny Wasyl Pawliuk.

Jest to pierwsze ale mamy nadzieje że nie jedyne przejście graniczne na terenie naszego województwa otwarte na rowerzystów. Dzięki zaangażowaniu władz województwa oraz konsula i ambasadora Ukrainy zostało otwarte nowo wybudowanie bo zaledwie rok temu.

Z racji bliskości Hrubieszowa (zaledwie 30 km) oraz przepięknych widoków krajobrazowych przejście jest dobrze utytułowane. Dodatkową zaletą jest sporo mniejszy ruch samochodowy więc i oczekiwanie na przekroczenie granicy jest zerowe.

 

Zachęcam wszystkich serdecznie do wybrania się do Hrubieszowa oraz przekroczenia granicy (to zaledwie 30 km) na Ukrainę i pozwiedzanie.

 

[shashin type=”album” id=”3″ size=”large” crop=”n” columns=”3″ caption=”y” order=”date” position=”center”]

 

Prasa:
centrum.fm
Panorama Lubelska
Gazeta Wyborcza
Dziennik Wschodni
Radio Lublin

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.