Remont ul. Nowy Świat z pasem rowerowym na ukończeniu – fotorelacja

Wyczekiwany przez wielu remont ul. Nowy Świat zbliża się ku końcowi. Dla rowerzystów oznacza to powstanie nowego pasa rowerowego w jezdni, niestety tylko po jednej stronie. Póki co będzie to trzecia ulica z pasami, po Krochmalnej i Koncertowej. Poniżej zapraszamy na fotorelację z tego odcinka.
Osoby jadące w kierunku ul. Wrotkowskiej będą poruszać się po jezdni na zasadach ogólnych. Przypominamy że nie wolno jechać widocznym z lewej pasem rowerowym pod prąd!

Pierwotnie rozważana była opcja poszerzenia ulicy o około metr, co w zupełności wystarczyłoby na wykonanie obustronnych pasów:

Początek pasa rowerowego koło przejazdu kolejowego za ul. Wrotkowską, w zasadzie brak już tylko znaków poziomych P-23 „rower”:

To co zwraca uwagę na ul. Nowy Świat, to pomalowane na czerwono (mechanicznie, a nie ręcznie jak na ddr) miejsca przecięcia się pasa z ulicami poprzecznymi i wyjazdami z posesji. Jest to patent bardzo popularny chociażby w Szwajcarii:

Miejsce słynnej awarii:

Rowerzyści jadą, samochody stoją:

Gdyby nie pas, samochody z pewnością blokowałyby rowerzystom możliwość wygodnego i szybkiego przejazdu:

Pas kończy się zaraz za ul. Pawią, która aż prosi się o wykonanie kontrapasa do ul. Kunickiego:

Dalej rowerzysta jedzie już na zasadach ogólnych:

Fot.: Aleksander Wiącek
Osoby które chciałyby w grupie przejechać się nowym pasem, zapraszamy w piątek na Masę Krytyczną, start godzina 18:15 z Placu Litewskiego.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.