Rowerowe nowości na Osiedlu Lipińskiego w Lublinie

Po Ogrodzie Saskim oraz ciągu pieszym na błoniach pod Zamkiem niedawno pojawiła się kolejna rowerowa nowość, z oznakowaniem której nie mieliśmy do czynienia, a jest godna pochwały. Tym razem chodzi o ciąg pieszy na ul. Radzyńskiej, który został oznakowany jako strefa zamieszkania/droga dla pieszych, z dopuszczeniem ruchu rowerowego i służb komunalnych. 
Początek odcinka na skrzyżowaniu z ul. Paganiniego.
Kombinacja znaków D-4a „droga bez przejazdu” i tabliczki T-22 „nie dotyczy rowerów” to bardzo dobry sposób informowania o skrótach rowerowych. W podobny sposób powinna być oznakowany dojazd do ul. Koziej, od strony ul. Bernardyńskiej.


Na kilku wlotach bocznych poniżej SP nr 45 znajdują się znaki C-16 „droga dla pieszych” z wyłączeniem rowerów i służb komunalnych.

Koniec/początek ciągu w rejonie skrzyżowania Lipińskiego/Paganiniego. Uczniowie Gimnazjum nr 18 jako pierwsi uczestnicy zajęć praktycznych przejechali dziś tym odcinkiem.
Zdjęcia: Aleksander Wiącek

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.

1 thought on “Rowerowe nowości na Osiedlu Lipińskiego w Lublinie

  • Żuk mówił na spotkaniu przedwyborczym, że ma tam być w najbliższym czasie remont tej drogi, ul. Radzyńskiej i zrozumiałem że również samochody wpuszczą. Podobno nawet projekt już mają. Także nie wiem czy to jest na stałe, ale oby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *