Prasówka: Lublinianie rysują układ nowych tras rowerowych [Kurier Lubelski]

Do 3 września można przesyłać propozycje dotyczące ścieżek rowerowych w mieście. W październiku wstępna mapa nowych połączeń ma być gotowa. 
Obecnie w Lublinie jest około 80 kilometrów tras rowerowych. – To zdecydowanie zbyt mało. Słabość układu widać przede wszystkim w centrum miasta – podkreślał Andrzej Brzeziński, prezes firmy Transeko. Spółka, na zlecenie ratusza, przygotowuje strategię rozwoju sieci dróg rowerowych w mieście. 
W środę odbyły się w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami. Wzięło w nich udział blisko 30 osób. – Bardzo brakuje ścieżki rowerowej wzdłuż al. Solidarności oraz doliny Czechówki. Taka trasa umożliwiłaby połączenie siedmiu dzielnic miasta – podkreślał Radosław Osiak ze Sławina. Kolejną propozycją było utworzenie drogi dla cyklistów na wiadukcie Poniatowskiego oraz przy ul. Sowińskiego. Pozwoliłoby to połączyć istniejące już ścieżki rowerowe na Czechowie i LSM-ie. 
– Brakuje trasy wzdłuż ulicy Diamentowej. Powinna to być ścieżka rowerowa, a nie wyznaczony pas na jezdni, bo przy dużym natężeniu ruchu pojazdów ciężarowych na tej ulicy byłoby to rozwiązanie niebezpieczne – dodawał Piotr Popiel z Wrotkowa. 
Postulaty mieszkańców dotyczyły też m.in. dokończenia ścieżki rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego i w wąwozach na Czubach. Wstępna mapa nowych połączeń powinna być gotowa w październiku. Później ma się odbyć kolejna tura konsultacji społecznych. 
Zgłoszenia z propozycjami nowych tras można przesyłać do 3 września na adres: biuro@transeko.pl.
Źródło:
Kurier Lubelski
Artur Jurkowski

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.