[Prasówka] Żmigród już zaczął zmieniać się w deptak

Kierowcy nie mogą wjeżdżać w ul. Żmigród od strony ul. Królewskiej. W poniedziałek zaczęły się tam prace przy przekształceniu fragmentu drogi w deptak.

– Wjazd w ul. Żmigród został wygrodzony. To niezbędne aby zamontować słupki uniemożliwiające przejazd samochodów – poinformował w poniedziałek Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. Zmiany obejmą odcinek, gdzie do tej pory na drodze obowiązywał ruch jednokierunkowy. Od 1 lipca będzie to deptak dla pieszych.

Czytaj więcej:
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3917815,zmigrod-juz-zaczal-zmieniac-sie-w-deptak,id,t.html


Od dziś nie wjedziemy już samochodem w ul. Żmigród od strony Królewskiej. Jezdnia w tym miejscu została zagrodzona słupkami, zaś przy Królewskiej stanął zakaz skrętu w prawo, ale nie dotyczy on rowerów, którymi można swobodnie poruszać się na całej długości ulicy i to w obu kierunkach.

 Wjazd samochodów możliwy jest wyłącznie od strony ul. Bernardyńskiej, gdzie kierowców przywita znak informujący o strefie zamieszkania. Oznacza to, że piesi mają tu bezwzględne pierwszeństwo przed samochodami, a dopuszczalna prędkość jazdy to 20 km/h. Od strony Bernardyńskiej samochody mogą wjechać w ul. Żmigród tylko do określonego miejsca, gdzie na środku jezdni miasto kazało zamontować kolejny słupek.

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.