Rowerowa Mapa Krytyczna Lublina

Od wielu lat dostajemy od Was sygnały dotyczące braków w infrastrukturze rowerowej naszego miasta. Teraz spróbujmy zebrać te wszystkie postulaty w jednym miejscu. Oddajemy w Wasze ręce rowerową mapę krytyczną Lublina, a w celu jej uzupełnienia macie formularz w którym możecie dodawać kolejne punkty. Każde nadesłane miejsce zweryfikujemy i naniesiemy na mapę. 

Narzędziem porządkującym zjawisko społecznego monitoringu polityki rowerowej jest ta mapa, na której osoby zainteresowane mogą nanieść i opisać w uporządkowany i skategoryzowany sposób problemy (np. niebezpieczne miejsce, wadliwa organizacja ruchu, nieuzasadnione opóźnienia na sygnalizacji świetlnej, brak zastępczej organizacji ruchu itp.). Zgromadzane w formularzu dane będą weryfikowane przez moderatora mapy. Mapa służyć będzie też do formułowani postulatów wobec miasta i stanowić będą przeciwwagę dla zabiegów PR-owych miasta. Skala problemów zostanie udokumentowaną i zobrazowana.

Uwagi można zgłaszać przez poniższy formularz

Tutaj można się zapoznać ze zgłoszonymi uwagami. Dane z formularzy są nanoszone ręcznie na mapę, więc mogą pojawić się z opóźnieniem.


Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.