[Wideo] GreenVelo od Izbicy do Biłgoraja

Udostępniamy wam film, który powstał 26 czerwca 2015.
Film prezentuje przejazd Trasą Rowerową Polski Wschodniej – GreenVelo na odcinku pomiędzy Izbicą a Zwierzyńcem. Teoretycznie trasa jest jeszcze nie otwarta – ma być otwarta do końca roku. Na stronie GreenVelo znajdziemy informację, iż „Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo już w 2015 roku stanowić będzie najciekawszy i najbardziej atrakcyjny produkt turystyki rowerowej w Polsce”. Niestety trudno się z tym zgodzić. Może GreenVelo w 2016 będzie hitem… choć śmiemy wątpić:-(
Cała trasa przejazdu jest już oznakowana, niestety na kilku newralgicznych zakrętach zabrakło znaków… i nie wygląda na to by miały się tam pojawić. Trasa na przejechanym odcinku prowadzi głównie bocznymi asfaltowymi drogami (jakość od fatalnej do dobrej), jest kilka km dróg polnych (fatalnych). Niestety obecnie na całej trasie brak oznakowania jakichkolwiek atrakcji czy drogowskazów na stację PKP (to chyba docelowy sposób dotarcia turystów), noclegów, serwisów. Na długim odcinku nie było nawet żadnego sklepu (30 km).
Na filmie zaprezentowano też najlepszy odcinek – wybudowaną od podstaw drogę dla rowerów do Zwierzyńca (w takcie kręcenia w budowie był odcinek w Szczebrzeszynie). Niestety w samym Zwierzyńcu tragedia – prowadzenie trasy jest nieintuicyjne, niebezpieczne a nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Są też pasy rowerowe na drodze wojewódzkiej, które nagle się kończą i dalej jedziemy poboczem:-)
Można by jeszcze długo pisać, ale zapraszamy do obejrzenia

 

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.