Najazd rowerów towarowych na Lublin

Już we wrześniu w Lublinie odbędzie się VI Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych. Już teraz zapraszamy na to emocjonujące wydarzenie!

Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych to wydarzenie zrzeszające społeczność użytkowników rowerów cargo: rodziny z małymi dziećmi, osoby dorosłe, podróżników, przedsiębiorców szukających alternatywnych środków transportu i promocji a także mieszkańców miasta, zaciekawionych nowym wydarzeniem. Uczestnikami są osoby z terenu całego kraju a także zza granicy (Niemcy, Ukraina). Wydarzenie z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na oryginalność i rosnące zapotrzebowanie na rowery towarowe. Ubiegłych pięć edycji organizowały miasta: Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź i Gdynia. Prawie 100 posiadaczy rowerów towarowych podczas panelu dyskusyjnego ostatniej edycji zlotu wybrało Lublin, jako kolejnego organizatora i miasto, które pragną odwiedzić i poznać.

Celem 6 edycji Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Towarowych jest popularyzacja walorów kulturowych miasta Lublina i regionu wśród uczestników zlotu oraz propagowanie roweru cargo, jako uniwersalnego środka codziennej lokomocji wśród mieszkańców Lublina.

W programie zlotu są spacery z Przewodnikiem Inspiracji, turystyczny przejazd rowerowy po Lublinie, piknik rodzinny z warsztatami, animacjami oraz gra terenowa z zadaniami nawiązującymi do Lublina. Charakterystycznym elementem zlotu, przykuwającym ogromną uwagę będą pokazy rowerów towarowych w centrum miasta oraz wyścigi rowerów cargo nad Zalewem. Wyścigi są niezwykle widowiskową i emocjonującą konkurencją. Uczestnicy wykazują się tu szybkością, sprytem i zwinnością. Podczas wyścigów każdy rower ma dodatkowo zadania transportowe, które pokazują możliwości i pojemność takich rowerów.

Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie wydarzenia.

Galeria zdjęć z poprzedniego zlotu

Tak wyglądał zeszłoroczny wyścig

Author: Krzysztof Kowalik