Debata: Przebudowa Al. Racławickich, Sowińskiego, Poniatowskiego i Lipowej – czwartek 16:30

W najbliższy czwartek, 6 marca, o godzinie 16:30 w ACK Chatka Żaka odbędzie się debata poświęcona przebudowie kluczowych ulic w śródmieściu Lublina tj. Al. Racławickich, ul. Sowińskiego, Poniatowskiego i Lipowej. Będzie to jeden z elementów kampanii społecznej, zwiększającej wiedzę i wpływ mieszkańców na otaczającą ich przestrzeń, a także kolejne wydarzenie w ramach Roku Jana Gehla w Lublinie.

http://rokjanagehla.blogspot.com

Potykasz się na nierównych chodnikach? Często stoisz w korkach? Nie czujesz się bezpiecznie jadąc tamtędy rowerem? A może… to Ty wiesz najlepiej, co zmienić w przestrzeni wokół siebie.
Przyjdź zatem na debatę, gdzie dowiesz się, jakie zmiany już niedługo czekają Aleje Racławickie, ulice Sowińskiego, Poniatowskiego oraz Lipową. Eksperci wytłumaczą Ci dokładnie, co się tam zmieni. Z chęcią posłuchamy także Twoich propozycji i podpowiemy co zrobić, by trafiły one w odpowiednie miejsce.
Planowana przebudowa zmieni oblicze tego miejsca na najbliższych kilkadziesiąt lat. Dlatego ważne jest, by ostateczny projekt pogodził ze sobą potrzeby pieszych, rowerzystów, pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców.

Goście debaty:
Krzysztof Jaraszkiewicz (Forum Rozwoju Lublina)
Krzysztof Kowalik (Forum Kultury Przestrzeni w Lublinie, Towarzystwo dla Natury i Człowieka)
Marta Kurowska (Rada Dzielnicy Wieniawa)
Aleksander Wiącek (Porozumienie Rowerowe)
Krzysztof Żaba (Zarząd Dróg i Mostów)

Miejsce: ACK Chatka Żaka, Radziszewskiego 16
Data: 6.03.2014 (czwartek), godz. 16:30
Organizatorzy: ACK Chatka Żaka i Radio Centrum
Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Wieniawa, Forum Rozwoju Lublina i Studenckie Koło Planistów UMCS

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/818823444800836/

Author: Porozumienie Rowerowe

Grupa nieformalna pod Towarzystwem Dla Natury i Człowieka działająca na rzecz infrastruktury rowerowej w Lublinie oraz szeroko pojętą edukację.